Technologia, która zmienia zasady gry.

Łącząc niesamowite osiągi z zadziwiającą gamą inteligentnych technologii i zapewniając zasięg do 481 km – ten w pełni elektryczny CUV zmienia zasady gry. Został stworzony, aby zabrać Cię jeszcze dalej.

Osiągi

Przyszłość mobilności elektrycznej.

Dzięki zapierającej dech w piersiach stylistyce i dynamice jazdy, a także systemowi akumulatora 800 V zapewniającemu ultraszybkie ładowanie, ten przełomowy CUV zapewnia ekscytujące osiągi – zbudowany na najnowocześniejszej platformie, która jest niczym innym jak technologicznym kamieniem milowym w w tej erze ekspansji pojazdów elektrycznych.

 1. 	0-100 km/h acceleration in 5.2 seconds with the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

  Ciesz się niesamowitym przyspieszeniem.

  IONIQ 5 zapewnia sportowe przyspieszenie: przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy w wersji z napędem na wszystkie koła wyposażonej w akumulator 72,6 kWh.

 2. The Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV has a 481 km driving range.

  Najwyższy zasięg jazdy do 481 km.

  Dzięki najnowocześniejszej inteligentnej technologii Hyundai, IONIQ 5 zapewnia zasięg do 481 kilometrów, gdy jest wyposażony w napęd na tylne koła i akumulator 72,6 kWh.

 3. The Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV has a top speed of 185km/h.

  Prędkość maksymalna 185 km/h.

  IONIQ 5 oferuje doskonałą dynamikę jazdy i sportowe osiągi w tym prędkość maksymalną 185 km/h.

  1. The two electric motors of the all-wheel drive version of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Napęd na wszystkie koła.

   W wersji z napędem na wszystkie koła IONIQ 5 napędzają dwa silniki elektryczne zintegrowane z przednią i tylną osią, zapewniające 305 KM (225 kW) i 605 Nm momentu obrotowego.

  2. The electric motor of the two-wheel drive/ long range battery version of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Napęd na dwa koła.

   W wersji z napędem na dwa koła / akumulatorem dalekiego zasięgu IONIQ 5 jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 160 kW zintegrowanym z tylną osią, zapewniającym 217 KM i 350 Nm momentu obrotowego.

  1. 1
  2. 2
  1. The two electric motors of the all-wheel drive/ standard range battery version of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Napęd na wszystkie koła.

   W wersji z napędem na wszystkie koła / standardowym akumulatorem, IONIQ 5 jest napędzany przez dwa silniki elektryczne zintegrowane z przednią i tylną osią, zapewniając 235 KM (173 kW) i 605 Nm momentu obrotowego.

  2. The electric motor of he two-wheel drive/ long range battery version of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Napęd na dwa koła.

   W wersji z napędem na dwa koła / standardowym akumulatorem IONIQ 5 jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW zintegrowanym z tylną osią, zapewniającym 170 KM i 350 Nm momentu obrotowego.

  1. 1
  2. 2
  1. The high performance 800 volt technology in the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Wysokowydajna technologia 800 V.

   Ultraszybkie ładowanie 800 V teraz jest możliwe bez potrzeby stosowania dodatkowych komponentów lub adapterów. Jest to pierwsza na świecie opatentowana technologia, która wykorzystuje silnik i falownik w celu zwiększenia napięcia z 400 V do 800 V, by zapewnić stabilną zgodność ładowania.

  2. The single and dual electric motors inside of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Jeden lub dwa silniki elektryczne.

   Dostępny w wersji z napędem na wszystkie koła z dwoma silnikami elektrycznymi lub w wersji z napędem na dwa koła z jednym silnikiem elektrycznym.

  3. The electric all-wheel-drive (HTRAC) logo of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Elektryczny napęd na wszystkie koła (HTRAC).

   Dostępny z charakterystycznym dla Hyundaia napędem na wszystkie koła HTRAC, IONIQ 5 ma poważne możliwości 4x4, które pozwolą Ci poruszać się w każdych warunkach.

  4. The paddle shifters for the adjustable regenerative braking system of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

   Regulowane hamowanie regeneracyjne.

   Maksymalizuj zasięg podczas jazdy. Łopatki pozwalają dostosować poziom hamowania regeneracyjnego – wykorzystując silnik elektryczny do spowolnienia samochodu i naładowania akumulatora.

   Platforma EV

   Wprowadzenie w nową erę elektryczności z E-GMP.

   IONIQ 5 to pierwszy pojazd zbudowany w oparciu o nową elektryczną platformę modułową Hyundaia (E-GMP). Ta dedykowana platforma pojazdu elektrycznego z akumulatorem umożliwia szybsze ładowanie, większy zasięg jazdy, większą przestrzeń wewnętrzną i lepszą obsługę. Ułożenie akumulatora pomiędzy osiami zapewnia idealny rozkład masy między przodem a tyłem oraz nisko położony środek ciężkości, co poprawia właściwości jezdne.

   1. 	 Schematic of Hyundai's E-GMP platform for electric vehicles like the new IONIQ 5 electric CUV.

    Koncepcja modułowa.

    E-GMP obsługuje szeroką gamę typów pojazdów, odległości jazdy i stylu życia dzięki ustandaryzowanemu systemowi akumulatorów wyposażonemu w technologię zoptymalizowaną pod kątem pojazdów elektrycznych.

   1. 1
   1. Schematic of the motor and battery located low in the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

    Elektryzująca wydajność.

    W przestrzeni zwolnionej po wyjęciu silnika spalinowego został umieszczony silnik elektryczny i akumulator, co powoduje, że nisko położony środek ciężkości pozwala na idealny rozkład masy między przednią i tylną osią oraz zapewnia lepsze wrażenia z jazdy przy dużej prędkości.

   1. 1
   1. The unique EV platform design of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV for more safety.

    Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

    E-GMP obejmuje unikalne cechy konstrukcyjne pojazdów elektrycznych, takie jak krótkie zwisy i długi rozstaw osi zapewniający bezpieczeństwo kolizji, maksymalną przestrzeń dla pasażerów i bezpieczeństwo akumulatora.

   1. 1
   1. A woman resting in the reclined passenger seat insider her Hyundai IONIQ 5 electric CUV.

    Konfigurowalne wnętrze.

    Płaska podłoga pozwala również na rozmieszczenie przednich i tylnych siedzeń na wiele sposobów, aby pomieścić przerwy na lunch i wycieczki samochodowe oraz cokolwiek innego, co chcesz zrobić – zapewniając innowacyjne, zelektryfikowane wrażenia.

   2. The low-mounted battery and flat floor provide more legroom in the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

    Więcej miejsca na nogi.

    Nisko zamontowany akumulator i płaska podłoga po usunięciu tunelu środkowego zapewniają pasażerom znacznie więcej miejsca na nogi.

   3. Clearcut of the interior of the Hyundai IONIQ 5, showing the new electrified mobility experience.

    Więcej miejsca dla pasażerów.

    E-GMP umożliwia tworzenie innowacyjnych wnętrz zaprojektowanych specjalnie dla pojazdów elektrycznych, aby zapewnić naszym klientom nowe wrażenia zelektryfikowanej mobilności. Zajmujący dużo miejsca układ klimatyzacji został przeniesiony z wnętrza samochodu do dodatkowej przestrzeni utworzonej przez zastąpienie silnika silnikiem elektrycznym – pozostawiając więcej miejsca dla pasażerów z przodu.

   1. 1
   2. 2
   3. 3

   Ładowanie

   Doskonała wydajność ładowania.

   Naładuj w domu przez noc lub doładuj na stacji szybkiego ładowania w drodze w kilka minut. W zależności od połączenia sieciowego w domu lub typu stacji ładowania, do której masz dostęp, IONIQ 5 oferuje szereg elastycznych możliwości ładowania. Wyposażony w innowacyjny system akumulatorów 800 V zapewniający jedne z najszybszych możliwych czasów ładowania, jest również kompatybilny z ładowaniem 400 V i ładowaniem prądem przemiennym.

   Jak długa jest Twoja droga do pracy?

   Oblicz liczbę dni pomiędzy ładowaniem baterii.

   120 km

   IONIQ 5

    

   dni

   do następnego
   ładowania

   Tak jak istnieje szereg czynników, które wpływają na efektywność paliwową silnika spalinowego, także na całkowity zasięg jazdy na napędzie elektrycznym będzie mieć wpływ wielkość akumulatora, styl jazdy, temperatura zewnętrzna czy liczba pasażerów i ilość bagaży.


    1. The long-range battery version of the Hyundai IONIQ 5 electric CUV needs 18 minutes to charge from 10 to 80%

     Bateria dalekiego zasięgu.

     W wersji z akumulatorem dalekiego zasięgu (72,6 kWh) system akumulatorów 800 V IONIQ 5 oferuje następujące czasy ładowania: stacja 350 kW DC - czas ładowania 18 minut od 10 do 80% i zasięg dodany po 5 minutach ładowania 111 km; stacja 50 kW DC - czas ładowania 1 godzina od 10 do 80% i zasięg dodany po 5 minutach ładowania 28 km.

    2. The standard-range battery version of the Hyundai IONIQ 5 electric CUV needs 18 minutes to charge from 10 to 80%

     Bateria o standardowym zasięgu.

     W wersji standardowej baterii (58 kWh), system 800V IONIQ 5 oferuje następujące czasy ładowania: stacja 350 kW DC - czas ładowania 18 minut od 10 do 80% i zasięg dodany po 5 minutach ładowania 88 km; stacja 50 kW DC - czas ładowania 43 min 30 s od 10 do 80% i zasięg dodany po 5 minutach ładowania 27 km.

    1. 1
    2. 2
    1. The Hyundai IONIQ 5 long-range battery loads in 6 hours and 9 minutes at an AC charging station.

     Bateria dalekiego zasięgu.

     Na domowej ładowarce ściennej lub publicznej stacji ładującej AC (EU 3-fazowe 230 V) - czas ładowania 6 godzin i 9 minut.

    2. 	The Hyundai IONIQ 5 standard-range battery loads in 5 hours at an AC charging station.

     Bateria o standardowym zasięgu.

     Na domowej ładowarce ściennej lub publicznej stacji ładującej AC (EU 3-fazowe 230 V) - czas ładowania 5 godzin.

    1. 1
    2. 2

    Wygoda

    Wygodne podróżowanie z wyjątkową mocą.

    IONIQ 5 na nowo definiuje mobilność dzięki szerokiej gamie zaawansowanych technologicznie funkcji zapewniających wygodę, które są tak wyjątkowe, jak inteligentne i przyjemne w użyciu. IONIQ 5 wspiera również zrównoważony styl życia w zakresie mobilności elektrycznej dzięki innowacyjnej funkcji V2L, która umożliwia swobodne korzystanie lub ładowanie dowolnych urządzeń elektrycznych, takich jak rowery elektryczne, skutery czy sprzęt kempingowy – w ruchu lub w terenie.

    A tablet charging with the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUVs Vehicle-to-Load technology.

    Ładuj z wnętrza samochodu.

    Dzięki technologii Vehicle-to-Load (V2L) IONIQ 5 możesz zasilać dowolne urządzenie lub ładować sprzęt elektryczny o mocy do 3,6 kW za pomocą wbudowanej wtyczki 230 V.

    Charge your e-bike or other gadget with your car thanks to the second V2L port in the Hyundai IONIQ 5 electric CUV.

    Lub ładuj z dowolnego miejsca.

    Za pomocą konwertera podłączanego do dwukierunkowego zewnętrznego portu ładowania można zasilać urządzenia o mocy do 3,6 kW, nawet gdy pojazd jest wyłączony.

    Łączność

    Sprawiaj, że życie jest tak połączone, jak chcesz.

    IONIQ 5 jest wyposażony w szeroką gamę intuicyjnych inteligentnych technologii, dzięki którym życie w środku jest tak połączone, jak tylko chcesz. Najnowocześniejsze funkcje łączności, takie jak nasze usługi Bluelink® Connected Car Services, pozwalają sterować samochodem za pomocą smartfona lub za pomocą głosu. Do systemu nawigacyjnego dołączona jest także bezpłatna pięcioletnia subskrypcja usług LIVE firmy Hyundai.

    1. The fully digital 12.25” cluster display inside of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

     Cyfrowy zestaw wskaźników 12.25’’.

     W pełni cyfrowy wyświetlacz 12,25” wyświetla najważniejsze informacje, takie jak prędkość i stan naładowania akumulatora, tam, gdzie jest to najlepiej widoczne: z przodu i na środku.

    2. 	The 12.25” infotainment touchscreen inside of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

     Centralny ekran dotykowy 12.25’’.

     Centralny ekran dotykowy 12,25" zapewnia łatwy dostęp do systemu informacyjno-rozrywkowego oraz wszystkich funkcji łączności i klimatyzacji. Elementy sterujące są dotykowe, aby uzyskać czysty, nowoczesny wygląd.

    3. The BOSE premium sound system in the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

     Najwyższej jakości system dźwiękowy BOSE.

     Najwyższej jakości system nagłośnienia BOSE zapewnia znakomitą wydajność dzięki ośmiu głośnikom o wysokiej wydajności, optymalnie dostrojonych, aby zapewniać niesamowity dźwięk.

     1. The Hyundai IONIQ 5 electric CUV's high-speed wireless charger ports in the front and back seats.

      Ładowanie bezprzewodowe.

      Port szybkiej ładowarki bezprzewodowej, znajdujący się w konsoli środkowej, jest wyposażony w funkcję chłodzenia, która zapobiega przegrzaniu smartfona, co zwiększa bezpieczeństwo.

     2. Close up of the E call button that calls emergency services automatically in the Hyundai IONIQ 5 electric CUV.

      E-call.

      Automatycznie wzywa służby ratunkowe, jeśli ulegniesz wypadkowi i zadziałają poduszki powietrzne. Lub naciśnij przycisk SOS, aby uzyskać pomoc w nagłych wypadkach w dowolnym momencie, 365 dni w roku.

     3. Porty USB z przodu i z tyłu.

      Wyposażony w gniazdo zasilania 12 V i 2 ładowarki USB z przodu, w tym jedna z obsługą danych. Z tyłu znajdują się 2 porty USB do ładowania.

      Usługi łączności Bluelink®.

      Kontroluj swój samochód ze smartfona – lub za pomocą głosu. Najnowsza aktualizacja Bluelink pozwala w pełni korzystać z naszych najnowocześniejszych usług Connected Car Services. Oprócz wielu sprytnych funkcji, którymi można sterować za pomocą aplikacji Bluelink, system nawigacji obejmuje również bezpłatną trzyletnią subskrypcję usług LIVE firmy Hyundai, która zawiera informacje w czasie rzeczywistym o ruchu drogowym, parkingach lub stacjach ładowania.

      Aplikacja na smartfona Bluelink®.

      Kontroluj swój samochód z dłoni. Aplikacja Bluelink łączy Cię z samochodem za pośrednictwem smartfona, dzięki czemu możesz zrobić wszystko, od zamykania drzwi i sprawdzania stanu naładowania akumulatora, do podgrzewania samochodu w chłodne dni… i wiele, wiele więcej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej poniżej.

      1. Smartphone screen with Bluelink® Connected Car Services with Remote Charging for the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

       Zdalne ładowanie.

       Dzięki zdalnemu ładowaniu kierowcy IONIQ 5 mogą rozpocząć i zakończyć ładowanie jednym naciśnięciem przycisku w aplikacji na smartfony.

      2. Smartphone screen with Bluelink® Connected Car Services with Remote Climate Control for the Hyundai IONIQ 5 electric CUV.

       Zdalna kontrola klimatu.

       Zimno na zewnątrz? Nie ma problemu. Możesz zaplanować czas, w którym chcesz wstępnie ogrzać samochód, odmrozić szyby i włączyć elektrycznie ogrzewanie kierownicy po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania – tak jak w domu w garażu. Jest to wygodne, a także oszczędza energię akumulatora, która byłaby później potrzebna do ogrzania samochodu w drodze.

      3. Smartphone screen with Find out your range with DTE (Distance to empty) for the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

       Dostępny zasięg.

       Nie jesteś pewien swojego zakresu? Zanim wyruszysz w drogę, możesz sprawdzić dystans, jaki możesz pokonać na obecnym ładowaniu – i odpowiednio zaplanować.

      1. 1
      2. 2
      3. 3
      1. Smartphone screen of the Bluelink app: Last Mile Navigation for the Hyundai IONIQ 5.

       Nawigacja po zaparkowaniu.

       Jeśli musisz zaparkować IONIQ 5 przed dotarciem do celu, możesz przekazać nawigację z samochodu do aplikacji. Twój telefon poprowadzi Cię dokładnie tam, gdzie chcesz się udać za pomocą rozszerzonej rzeczywistości lub Google Maps.

      2. Smartphone screen of the Bluelink app: Destination send to car for the Hyundai IONIQ 5.

       Miejsce docelowe wysłane do samochodu.

       Możesz użyć aplikacji Bluelink do wyszukiwania miejsc docelowych na smartfonie, gdy jesteś poza samochodem. Bluelink następnie synchronizuje trasę z systemem nawigacji IONIQ 5. Po prostu wsiadaj i naciśnij Go.

      3. Smartphone screen of the Bluelink app: Find my car for the Hyundai IONIQ 5.

       Znajdź mój samochód.

       Zapomniałeś, gdzie zaparkowałeś? Wystarczy otworzyć aplikację Bluelink, aby zobaczyć aktualną lokalizację swojego samochodu – w dowolnym miejscu na świecie.

      1. 1
      2. 2
      3. 3
      1. Smartphone screen of the Bluelink app: Remote door lock & unlock for the Hyundai IONIQ 5.

       Zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi.

       Zapomnieć zamknąć drzwi? Nie martw się, samochód powiadomi Cię, wysyłając powiadomienie push na Twój telefon. Następnie za pomocą kodu PIN możesz zablokować lub odblokować swojego Hyundaia za pomocą przycisku w aplikacji Bluelink.

      2. 	Smartphone screen of the Bluelink app: Alarm notification for the Hyundai IONIQ 5.

       Powiadomienie o alarmie.

       Bluelink zawsze ma oko na Twój samochód. Jeśli ktoś spróbuje włamać się do Twojego IONIQ 5 – zamek drzwi zostanie naruszony, a drzwi zostaną otwarte – wyśle powiadomienie push na Twój smartfon.

      3. Smartphone screen of the Bluelink app: Car health information for the Hyundai IONIQ 5.

       Informacje o stanie samochodu.

       Dla większego spokoju możesz przeprowadzić zdalną kontrolę diagnostyczną z aplikacji Bluelink. Raport pojazdu może zawierać informacje o ciśnieniu w oponach, wskaźniku awarii, poduszkach powietrznych, układzie hamulcowym i nie tylko.

      1. 1
      2. 2
      3. 3

      Bezpieczeństwo

      Najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.

      Ciesz się maksymalnym bezpieczeństwem i wygodą dzięki najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa i funkcjom wspomagania kierowcy w gamie Hyundai. Dzięki Hyundai Smart Sense, naszemu najnowocześniejszemu, zaawansowanemu systemowi wspomagania kierowcy, IONIQ 5 został wyposażony w najnowsze funkcje bezpieczeństwa i wspomagania prowadzenia, które zapewniają dodatkowy spokój. Jest to również pierwszy Hyundai wyposażony w technologię autonomicznego bezpieczeństwa poziomu 2.

      1. The advanced head-up display in the cockpit of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

       Zaawansowany wyświetlacz head-up.

       Zaawansowany wyświetlacz head-up bezpiecznie prowadzi Cię przez świat, wyświetlając wirtualne informacje, takie jak wskazówki lub ostrzeżenia, bezpośrednio na widok drogi.

      2. A Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV passing another car on a country road.

       Jazda autonomiczna poziomu 2.

       Dzięki Highway Driving Assist II jest to pierwszy Hyundai wyposażony w autonomiczną technologię bezpieczeństwa poziomu 2, która kontroluje prędkość i odległość oraz pomaga podczas zmiany pasa.

      3. The Surround View Monitor (SVM) of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

       Surround View Monitor (SVM).

       Ciasny garaż parkingowy? Mała myjnia samochodowa? Nie ma problemu. Monitor z widokiem przestrzennym zapewnia 360-stopniowy widok obszaru, dzięki czemu manewrowanie w ograniczonej przestrzeni jest łatwe i bezpieczniejsze.

      4. Enhanced safety with 7-airbags inside of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

       Większe bezpieczeństwo dzięki 7 poduszkom powietrznym.

       IONIQ 5 zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki 7 poduszkom powietrznym, w tym poduszce powietrznej pośrodku siedzenia kierowcy, które zmniejszają obrażenia głowy spowodowane kolizją pasażerów.

      5. The Blind-Spot View Monitor (BVM) of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

       Monitor martwego punktu (BVM).

       Teraz możesz zobaczyć widok z tyłu z lewej i prawej strony na ekranie w cyfrowym zestawie wskaźników. Kamery są aktywowane za pomocą kierunkowskazu podczas zmiany pasa.

       1. Asystent unikania kolizji czołowych z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (FCA).

        Wyczuwając drogę z przodu za pomocą radaru i kamery, system FCA automatycznie hamuje, gdy wykryje nagłe hamowanie poprzedzającego samochodu lub pieszych i rowerzystów na drodze.

       2. Asystent monitorowania martwego pola (BCA).

        Dzięki dwóm czujnikom radarowym w dolnym tylnym zderzaku system ostrzega o ruchu w martwym polu. Jeśli ustawisz kierunkowskaz w takiej sytuacji, włączy się sygnał dźwiękowy i zahamuje, aby zapobiec kolizji.

       3. Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA).

        Podczas cofania poza obszarami o słabej widoczności system nie tylko ostrzega, gdy pojazdy zbliżają się z boku, ale także automatycznie uruchamia hamulce.

       4. Asystent unikania kolizji podczas cofania (PCA).

        Jeśli przeszkoda zostanie wykryta przez kamerę cofania lub tylne czujniki ultradźwiękowe, PCA wyświetli ostrzeżenie i, jeśli to konieczne, uruchomi hamulce.

       5. Asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA).

        Wykorzystuje przednią kamerę do monitorowania linii drogi. W przypadku niezamierzonego zjechania z pasa, ostrzeże Cię i może zastosować przeciwny moment skrętu, aby skierować samochód z powrotem na pas.

       6. Inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go (SCC z S&G).

        Więcej bezpieczeństwa i mniej stresu. Utrzymuje ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, automatycznie zmniejszając lub zwiększając prędkość do ustawionego limitu. W ruchu typu „stop & go” utrzymywana jest ustawiona odległość.

       7. Asystent zdalnego parkowania (RSPA).

        IONIQ 5 może zdalnie wjechać i wyjechać z miejsca parkingowego za naciśnięciem przycisku na inteligentnym kluczyku.

       8. Inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA).

        Ta półautonomiczna funkcja jazdy rozpoznaje znaki prędkości na drodze i dostosowuje prędkość pojazdu do ograniczenia prędkości (jeśli jest aktywowana).

       9. Inteligentny tempomat oparty na nawigacji (NSCC).

        Wykorzystuje najnowocześniejszy system nawigacyjny, aby przewidywać zbliżające się zakręty lub proste na autostradach i dostosowuje prędkość, aby zapewnić bezpieczniejszą jazdę.

       10. Asystent monitorowania poziomu uwagi kierowcy (DAW).

        Monitoruje poziom uwagi kierowcy podczas jazdy. Ostrzega w przypadku wykrycia oznak nieuwagi kierowcy i w razie potrzeby zaleca odpoczynek.

       1. 1
       2. 2
       3. 3
       4. 4
       5. 5
       6. 6
       7. 7
       8. 8
       9. 9
       10. 10
       This clever feature prevents accidents by detecting vehicles approaching from behind and temporarily locking the rear child lock doors, so that passengers can only exit the car when it is safe to do so.

       Asystent bezpiecznego wysiadania (SEA).

       Ta sprytna funkcja zapobiega wypadkom, wykrywając pojazdy zbliżające się od tyłu i tymczasowo blokując tylne drzwi z zabezpieczeniem przed dziećmi, dzięki czemu pasażerowie mogą wysiąść z samochodu tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne.

       Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV travelling along a country road with High Beam Assist (HBA).

       Asystent świateł drogowych (HBA).

       Wykrywa nadjeżdżające pojazdy i pojazdy na tym samym pasie i automatycznie przełącza się na światła mijania. Gdy nie zostanie wykryty żaden pojazd, ponownie aktywuje światła drogowe, maksymalizując zasięg widzenia.